Gdzie się wybrać w.. Poznaniu?Nieco urozmaicę dzisiejszy post, bo poza zdjęciami, podam także propozycje ciekawych miejsc w Poznaniu, który warto zobaczyć i spędzić tam milo czas. Kieruję to głównie do osób, które nie znają miasta. Więc jeśli jesteś zwykłym człowiekiem, który chce wybrać się do Poznania, lub ma zamiar się tu przeprowadzić - oto moje propozycje urozmaicone moimi zdjęciami a także innymi z internetu. ;)

1. STARY RYNEK - wycieczka do Poznania nie może się odbyć bez odwiedzenia właśnie tego miejsca. Znajdzie się tu wiele klubów, barów ("Pijalnia Wódki i Piwa"), restauracji ("Cacao Republika". Jest to też świetne miejsca na spacer z chłopakiem, sesje zdjęciową.
źródło: https://www.facebook.com/cacaorepublika - Cacao Republika


2. JEZIORO MALTAŃSKIE - poza oczywiście samym jeziorem znajdziemy tu wiele atrakcji np. mini golf, kolejka górka. Czasami odbywają się tu koncerty na scenie wodnej jak np w ostatnim czasie Męskie Granie, gdzie wystąpiło wiele polskich gwiazd. 
I oczywiście Galeria Maltańska - jeśli ktoś zapragnąłby zrobić zakupy ;)


Inne zdjęcia znad jeziora zobaczysz w tym poście. ;) KLIK


3. TERMY MALTAŃSKIE - umieszczone niedaleko Jeziora Maltańskiego.
Termy Maltańskie to największy w Poznaniu jak i w Polsce (drugi co do wielkości w Europie) ośrodek sportowo-rekreacyjny. Znajdziemy tu zjeżdzalnie, liczne baseny, sauny oraz typowo obiekty sportowe. Ciekawostka: Odbywała się tu pierwsza edycja polskiej wersji programu Celebrity Splash.

4. NOWE ZOO - umieszczone także w okolicach Malty. Dla najmłodszych znajdzie tutaj kolejke Parkową Maltankę (przebywa ona trasę od Ronda Sródka do Nowego ZOO). No i jak to Zoo ujrzymy tu różne zwierzęta egzotyczne. Osobny post o Zoo pojawi się wkrótce.
5. GALERIE HANDLOWE - jest tu ich pełno, czasem zastanawiam się czy nie za dużo. Głównymi są Galeria Malta, Stary Browar, nasz słynny chlebak City Center, Poznań Plaza. Za około rok powstanie także największe centrum Handlowe w Poznaniu o łącznej wielkości 260 000m2 - POSNANIA. Duże prawda? :) 

źródło: https://www.facebook.com/Poznan - STARY BROWAR
źródło: http://posnania.eu/o-posnani/ - PROJEKT CENTRUM POSNANIA


6. PLAC WOLNOŚCI - niesamowita fontanna, jeśli chcesz usiąść i odpocząć oraz porobić niezwykłe zdjęcia - to zachęcam. Niedaleko znajduję się McDonald, lodziarnia Kolorowa (gdzie w okresie letnim są zawsze kilkumetrowe kolejki) oraz Stary Rynek! Kilka miesięcy temu odbył się tu Międzynarodowy Dzień Czekolady organizowany przez firmę Wedel. Z tej okazji stworzono wielką czekoladową rzeżbę koziołków poznańskich, którą później podzielono i rozdano ludziom. 7. STARY BROWAR - to nie tylko centrum handlowy - to miejsce z klimatem. Położony na ulicy Półwiejskiej. Za galerią możemy odpocząć w parku na leżaczkach, rozłożonych specjalnie dla odwiedzających. Po długich i ciężkich zakupach można się położyć i odpoczywać.
8. PALMIARNIA POZNAŃ - wiele egzotycznych roślin, podzielonych na odpowiednie pawilony. 

żródło: http://www.palmiarnia.poznan.pl/pl/zwiedzanieA obok Palmiarni - Park Wilsona, z wielkim placem, mini wodospadem, sztucznym zbiornikiem wodnym i oczywiście dużą ilością gołębi i kaczek (jak w całym Poznaniu). Świetne miejsce, by wyjść z pieskiem, przejść się na spacer. pojeździć na rowerze lub pobiegać.9. RZEKA WARTA - miejsce szczegołnie ciekawe dla studentów, ponieważ można tu legalnie pić! Z jednej strony to dobrze, ponieważ można wyjść i w spokoju w miejscu publicznym się spotkać i napić nie wydając na to wuchty pieniędzy. Minusem jest za to duże zanieczyszczenie tejże rzeki oraz jej brzegów. A więc NAUCZMY SIĘ SPRZĄTAĆ PO SOBIE!. ;)
10. WNGIG UAM - wiece, że własnie w okolicach Moraska spadły reszki meteorytu. Największy dotychczas w Polsce meteoryt znajduję się na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych - na którym mam zaszczyt studiować i serdecznie polecam. 

źródło: https://wngig.amu.edu.pl
Ciąg Dalszy nastąpi... ;)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Sherlin Photography © 2012 - 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka